Vítejte na stránkách našeho rodinného penzionu „U Školy". Pro Vaše víkendové pobyty, rodinnou rekreaci nebo firemní akci nabízíme pěkné ubytování na okraji Velkých Bílovic, největší vinařské obce v Česku.

     

cyklisté vítáni

 

Okolí penzionu » Nové Mlýny

Nové Mlýny - Voda všude, kam se podíváš

Vodní nádrž Nové mlýny nabízí naprosto úžasné výletní místo, které lze navštívit jak autem, tak i na kole či pěšky.
 

Nové Mlýny je soustava tří přehradních vodních nádrží pod Pálavou (Horní Mušovská, Střední Věstonická, Dolní Novomlýnská) na řece Dyje. Do 70. let minulého století byla tato nejrozsáhlejší lužní krajina ve střední Evropě radikálně pozměněna vodohospodářskými úpravami, jež usilovaly o zamezení každoročně se opakujících záplav a snahou byla i další intenzifikace zemědělské velkovýroby. 
Horní nádrž slouží pro závlahy a rekreaci, střední je vyhlášena přírodní rezervací s umělými ostrůvky pro hnízdění ptáků. Na jednom z ostrůvků je dokonce zachován románsko gotický kostel sv. Linharta, který je jediným pozůstatkem zatopené vsi Mušov. Dolní nádrž slouží pro rekreaci, závlahy a výrobu elektřiny.
Nové Mlýny nabízejí návštěvníkům především krásné koupání, možnost rybolovu či windsurfingu a nebo také lodní dopravu. Okolí je jako stvořené pro pěší výlety a cykloturistiku.
 
Využijte nezávazné rezervace pobytu Rezervovat pobyt
 

Naši hosté nám napsali
Na oslavu mých narozenin jsem měla u p. Pálky objednáno veškeré jídlo, včetně rautu. Jídlo i raut byl, velmi chutně připraven a naservírován - ''vynikající''. Majitel je velmi ochotný, klientovi splní veškerá přání a ve všem vychází vstříct. Můžu všem moc doporučit.

 

   Strouhalová Hana, Břeclav

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.