Vítejte na stránkách našeho rodinného penzionu „U Školy". Pro Vaše víkendové pobyty, rodinnou rekreaci nebo firemní akci nabízíme pěkné ubytování na okraji Velkých Bílovic, největší vinařské obce v Česku.

     

cyklisté vítáni

 

Okolí penzionu » Mikulov

Mikulov - ráj slunce, vína a krásné přírody

Když se řekne Mikulov, snad každému naskočí obrázek vinic a sklenička dobrého vína. Ale to není vše, co tohle překrásné město může nabídnout.

Zámek a Svatý kopeček

Městu Mikulov vévodí někdejší liechtensteinský a později dietrichsteinský zámek, který stojí na výrazném skalním útesu a tvoří tak již několik století nepřehlédnutelnou dominantu Mikulova. K nejzajímavějším součástem zámku patří zámecká knihovna a sál předků. Nyní je zámek sídlem Regionálního muzea v Mikulově a naleznete zde hned několik zajímavých expozic.
Na východě se nad zámkem tyčí Svatý kopeček, což je jeden z kopců Pavlovských vrchů. Na Svatém kopečku se nalézá množství zákonem chráněných druhů rostlin. Proto byl již v roce 1946 vyhlášen botanickou rezervací a od roku 1992 přírodní rezervací.

Za kozami na hrádek a poté do hrobky

Kozí hrádek se po nedávných terénních úpravách stal vhodným volně přístupným odpočinkovým centrem. Na vrcholu Kozího vrchu byla v 15. století vybudována dvoupatrová dělostřelecká věž s ochozem, prolomená střílnami. Vybudování této věže přispělo ke zlepšení obranné techniky Mikulova, zejména mikulovského hradu (dnešního zámku), který tímto získal velmi dobré obranné schopnosti nejen u nás, ale i v rámci střední Evropy. Dodnes se dochovalo toto pozdně gotické předsunuté opevnění s břitem.

Dietrichsteinská hrobka

byla původně loretánskou kaplí a kostelem svaté Anny.V polovině 19. století byla přestavěna na hrobku rodiny Dietrichsteinů. Je chráněna jako kulturní památka České republiky. V dnešní podobě se v hrobce nachází nádvoří, hrobní kaple, dvě boční lodě s rakvemi a schodiště v jižní věži, ze kterého se stoupá na terasu.

Jedno město a přitom taková spousta míst na krásný výlet. Které se vyberete vy?

Využijte nezávazné rezervace pobytu Rezervovat pobyt
 

Naši hosté nám napsali
Na oslavu mých narozenin jsem měla u p. Pálky objednáno veškeré jídlo, včetně rautu. Jídlo i raut byl, velmi chutně připraven a naservírován - ''vynikající''. Majitel je velmi ochotný, klientovi splní veškerá přání a ve všem vychází vstříct. Můžu všem moc doporučit.

 

   Strouhalová Hana, Břeclav

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.