Tipy na program pro rodiny

Hodonín - zoo, plavba i koupaliště

Pouze 20 km od Velkých Bílovic leží město Hodonín, které nabízí několik možností pro rodinné programy. Tím nejlákavějším je návštěva zoologické zahrady, ve které nyní žije 580 zvířat ve 173  druzích. Zaujmou především speciální pavilony exotického ptactva, plameňáků, primátů, terárií a akvárií. Největší chloubou zoo je vzdělávací centrum s ubikacemi a výběhy velkých kočkovitých šelem. Během prohlídky si děti užijí i na několika dětských hřištích s nejrůznějšími atrakcemi a na kontaktním dvorku s domácími zvířátky.

Zábavu a dobrodružství zažijete také na loďkách při plavbě po řece Moravě. Z hodonínského přístaviště U Jezu vyplouvají poznávací plavby, ale také pohádkové nebo pirátské. 

Pokud přijedete do Hodonína v létě, určitě s dětmi navštivte letní koupaliště, které patří mezi největší a nejmodernější zařízení v celé České republice. V areálu se nachází víceúčelový bazén, jež je členěn na plavecký bazén se skokanskou částí a rekreační bazén s vodními atrakcemi, jako jsou například šplhací síť, duha, perlička, vlnobití, třídráhová skluzavka a především téměř 60 m dlouhý tobogán. Spoustu zábavy se užijete také v regeneračním bazénu, který nabízí nejrůznější vodní atrakce, jakými jsou divoká řeka, chrliče vody, dnové perličky, sedací bójky, vodní hřib, vodní ježek, masážní trysky a dvě skluzavky. Na koupališti nechybí ani bazén pro malé děti.

Vodních radovánek si užijete i v zimě, ve městě je kryté koupaliště, které je vybaveno dvěma bazény – pro plavce a pro děti. Vhod určitě přijde i finská a parní sauna, masérna a denní bufet.
 

Ratíškovická železnice a Lednicko-valtický areál

Jestli jste rodina, která má ráda cestování vlakem, pak výborným tipem na výlet je obec Ratíškovice, kde je stará železnice. Nachází se zde muzea ve Vagónu, kde se dozvíte zajímavé informace nejen o historii zdejší železnice, ale i o lignitu, který se na Ratíškovicku těžil. Především se ale můžete projet na šlapací drezíně.

Při svých výletech po jižní Moravě byste rozhodně neměli opomenout krásný Lednicko-valtický areál. Zde uvidíte krásné památky – lednický zámek s velikým skleníkem, minaret, Janův hrad – a také se můžete svézt na loďce (ta převáží kola i kočárky). 
 

Projížďka na koni či výšlap na rozhlednu

Dobrým programem pro rodinnou dovolenou je i společné sportování. Přímo ve Velkých Bílovicicích můžete vyrazit pešky nebo na kole na naučně-poznávací stezku mezi vinicemi Velkých Bílovic. Na zhruba 15 km dlouhé stezce (mapa stezky zde) najdete 10 odpočinkových míst se 13 informačními tabulemi. Také se ve Velkých Bílovicích můžete projet na koni a v kočáře (více na webu jezdeckého klubu) nebo si zahrát tenis (více na webu tenisového klubu).

Pěkné chvilky zažijete i při výšlapech na rozhledny, kterých se v tomto regionu nachází celá řada. Zmínit lze například rozhlednu Slunečná ve Velkých Pavlovicích nebo zajímavou rozhlednu Bukovanský mlýn, jež vypadá jako větrný mlýn.
 
Zpět na výpis článků